Peří

neděle 25. března 2018

Fasádování - každodenní make-up

Ahoooj,

Jsem jako každá jiná ženská, kola, nekola. Je úplně jedno, jestli jste malí, velcí, tlustá nebo třeba zelení. Líbit se chceme všichni. Nevěřím tomu, že by někoho vyloženě obtěžovala pochvala. Nový sestřih, příjemná vůně, hezký kabát, je to úplně fuk. Je prostě milé, když si někdo všimne změny nebo něčeho pěkného, nového, neokoukaného.
Na druhou stranu chápu, že každý není takový magor, jako jsem třeba já. Ale mě to prostě baví, stejně jako někoho jiného nějaký jiný koníček.

Tahle fotka a video, které je na mém instagramovém profilu @dnes_se_licim, se docela líbila, tak jsem si řekla, že ji dám prostor i tady. Nejsem žádný expert na patlání barviček na obličej, spíš nadšený amatér a mám kolem sebe evidentně dost slečen a dam, které jsou kosmetikou nepolibené mnohem méně než já a dokonce si myslí, že mi to docela jde. Jsou to prostě hodné holky, které mi neřeknou, bože vypadáš jako blbka, jdi se umýt, počkám tu na Tebe dalších dvacet minut a vůbec to celkem nebude hodina, protože kvůli té kraslici na xichtě jsi zase přišla pozdě. 
Jak říkám, super holky. 
A druhou stranu, bude to docela rozčarování, až se něco podobného stane.

No jednoduše, mě to ba a je mi fuck, co si myslí ostatní. Je plno zbytečných instagramovych profilů, tak ať je ten můj klidně jeden z nich. Dokud mně to bude naplňovat, proč bych si sem tam nezahrála na moravskou skříň, jak o mě děda říkával. Tak se pojďte podívat, jak z mrtvolky po ránu vykreslit uchazejicího člověka ;) Jooo a nelekat! Postupně to bude jenom lepší :DJá vím, marnost nad marnost, ale pár vrstev, několik šálků kávy a bude to krapet lepší, tedy, alespoň doufám.Moje kamarádka houbičkám na make-up říká Ťupátka. Tak honem naťupat fasádu.První, a to fakt bez jaké kolik nadsázky, první make-up, který mi na tom mém chvíli mastném a chvíli suchém obličeji drží. Přijde mi, jako by můj obličej potřeboval bojkotovat všechny make-upy. Někdy mu to zabere par dnů, ale pak stejně házim prasátka, až hrůza.Nemám nějak dramatické kruhy pod očima, ale moc se mi líbí, když mám zesvětlenou oblast pod očima, tak nějak mi přijde, jako by se tím lépe definoval celý obličej.

Nepudrovat? Neexistuje. Vše pak drží jak má, nemáte obličej jako mucholapka, víte jak to myslím.Tužku nepoužívám pokaždé, ale je to super záležitost. Je velký rozdíl make-up s a bez upraveného obočí.Zato bez tohoto gelu bych se neobešla. Krásné vyplní prázdná místa v obočí a přitom vypadá přirozené. Nemusím zase každý den vypadat jako z jůtůb tutorijálu ;) na druhou stranu jako mimozemšťan také ne.Poslední dobou mě
Opravdu baví jemně líčení, takže z téhle paletky, kterou mám vždy s sebou, používám tělovy stín na zmatnění víčka a když se chci rozšoupnout, přidám trochu hnědé do oblouku. A když se jo dobře vyspim, trochu si zastínuji. Každopádně tohle je ideální parťák na každý den.Mých buclatych tvářiček si nejde nevšimnout, a tak abych neměla obličej jako balón s parukou, je potřeba trochu předstírat, že i já jsem byla obdarována lícnimi kostmi. Jako ano, mám je, ale člověk by musel hodně pátrat.
A na to je brinzer ideální. Marfuška není zrovna můj vzor, ale když používám neutrální a jemné odstíny, je potřeba vyvarovat se mrtvolnemu zjevu, takže trocha barvy je proste nutnost.

Už jsme skoro u konce.
Ještě řasenku, něco na pusu a zapracovat na veselejším výrazu.Tohle je prostě můj poklad. Pokud mi někdo skládá komplimenty, tak díky této řasence, která je za mě prostě nejlepší! Věřte mi, vyzkoušela jsem toho dost a vždycky se vrátím k ní.Tentokrát žádná divočina, je to přeci jen make-up do práce nebo do školy. Ale zase vynechat rty po použití make-upu také nejde. Už jsme si přeci řekli, že by mi mrtvolka moc neslušela..A to je výsledek. Možná to vypadá složitě, ale pro mě je to rutina, která mi zabere jen par minut a běžně si takovou jednoduchost líčím v autě cestou do práce, velká výhoda nás spolujezdců.


To, že mě to takhle vyhovuje neznamená, že na sebe všichni musí nahazovat stejnou fasádu. Jak jsem řekla, pro mě je tohle koníček, určitý druh relaxace, zábavy a sebevyjádření.
Vzhled rozhodně není vše, je plno krás, které nikdo nikdy okem neuvidí a přesto víme, že existují. Děkuji že jste se dnes semnou zkrášlili a příště dáme článek o něčem méně marnivém ;) Klidně pište návrhy.
Každopádně budu moc ráda, když mrknete na @dnes_se_licim i @ellavan01.

A třeba mi můžete dát vědět, jak se líčíte Vy a jestli Vás takové články zajímají!

Zase příště ;)
Ella